Warsztaty

Ruszyły zapisy!
Zapisz się

Inne warsztaty z oferty:

Otwarte Warsztaty Teatralne

Otwarte Warsztaty Teatralne

UWAGA! Nowy semestr OWT rusza już 21 lutego 2024! Zapraszamy do zapisów.

Warsztaty stworzyliśmy z myślą o tych, którzy nie mogą uczyć się w Studiu Teatralnym.

Plan pracy został rozpisany na cztery miesiące (semestr). Po ukończeniu całego kursu uczestnik otrzymuje dyplom/zaświadczenie.

Poszczególne bloki wyznaczają główne zagadnienia, wokół których będziemy się koncentrować.

Tematy poszczególnych warsztatów:

Zadania aktorskie – system Stanisławskiego, teatr realistyczny, teatr psychologiczny

Praca z tekstem – interpretacja przygotowanego tekstu. Nauczymy się, jak dobierać tekst i jak mówić go, aby było to prawdziwe i interesujące dla odbiorcy.

Warsztaty poprowadzi pedagożka Studia Teatralnego Marcelina Szczepaniak, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, filia we Wrocławiu. Występowała na scenach Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatru ME/ST w Warszawie, Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp., Teatru Formy we Wrocławiu i Teatru Strefa Ciszy w Poznaniu. Współpracowała ze znanymi reżyserami m.in. Krystianem Lupą czy Piotrem Ratajczakiem. Na stałe występuje w Teatrze Piasku Tetiany Galitsyny. Grała w takich produkcjach filmowych jak „Wyrwa” reż. B. Konopka, „Szczęścia chodzą parami” reż. B. Prokopowicz, „Futro z misia” reż. M. Milowicz i K. Anuszewski oraz serialach „Domek na szczęście”, „Stulecie winnych”, „Komisarz Alex”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw” i „Ranczo”. Od 9 lat związana z Teatrem Baza, gdzie prowadzi zajęcia cykliczne z zakresu scen dialogowych, prozy oraz Otwarte Warsztaty Teatralne.

Miejsce: Teatr Baza (warsztaty stacjonarne)
Opłata: 220 zł miesięcznie
Zapisy mailem: biuro@teatrbaza.pl (z dopiskiem OWT), lub poprzez formularz kontaktowy liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Po ukończeniu kursu uczestnik warsztatów otrzymuje dyplom – zaświadczenie.

Zapraszamy!

Foto: Tomasz Dobski

Jeśli chodzi o warsztaty, to jeżeli uda mi się zrealizować moje marzenie o aktorstwie, to głównie dzięki nim. Bo wtedy znów zaczęłam poważnie rozważać czy wiązać z teatrem przyszłość.

Uczestniczka warsztatów

Inne warsztaty z oferty: