Pieczęć

Tomasz Zadróżny

Reżyser teatralny, pedagog, animator kultury. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2001 roku. Tam reżyserował swój pierwszy spektakl w kole naukowym „Gra snów” na podstawie dramatu Strindberga. Asystent reżysera Piotra Cieplaka „Dwóch panów z Werony”, Krystiana Lupy „Powrót Odysa”. Następnie prowadził Teatr 108, gdzie reżyserował, tworzył spektakle, projekty spotkań z artystami, wyprawy artystyczne, wieczory tematyczne. Z Teatrem 108 odwiedził Niemcy, Ukrainę, Kazachstan, Kirgistan. W międzyczasie kończy Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Staż aktorski w Odin Teatret (Dania), staż aktorsko-reżyserski z Centrum Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa z Pontedery (Moskwa). Czerpie doświadczenia z bezpośredniej pracy z Teatrem Katathali, Teatrem Derevo, Teatrem Ósmego Dnia, Leszkiem Bzdylem, Yoshim Oidą, Andreyem Drozninem, Rimasem Tuminasem, Lwem Dodinem. Następnie uzyskał stypendium Ministra Kultury i wyjechał na studia do Petersburskiej Akademii Teatralnej. Tam dwa lata studiuje aktorstwo i reżyserię. Bierze udział w międzynarodowym seminarium poświęconym metodzie aktorskiej M. Czechowa. Po powrocie do kraju zakłada Studio Teatralne przy DK Dorożkarnia (autorski program) i Stowarzyszenie Teatralna Chata. Po pięciu latach działalności, doceniony przez władze miasta, otrzymuje lokal na własny teatr i ośrodek artystyczno – edukacyjny. W 2023 roku otrzymał nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy.

Katarzyna Dmoch

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu w 2015 , laureatka nagrody głównej na XXXI Festiwalu Szkół Teatralnych. Od najmłodszych lat związana z teatrem Ecce Homo w Kielcach. Współpracowała m.in z Teatrem Miejskim w Lesznie. Obecnie działa głównie niezależnie biorąc udział w projektach teatralnych ("Przebudzenie" reż. Marta Malinowska, "Frankenstein. The dream of ice and fire" reż. Ding Yiteng, "Trelemorele" reż. Marcin Bortkiewicz) oraz grając na planach serialowych i filmowych ("Echo serca", "M jak miłość"," Pierwsza Miłość", "Barwy Szczęścia" , "Tonia"). Od kilku lat rozwija się wokalnie. Laureatka 46 Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewamy Poezję" w Olsztynie, gdzie narodził się pomysł stworzenia recitalu "Być kobietą". Jej drugą pasją jest praca z ciałem. Wykonuje masaże relaksacyjne Lomi lomi Akamana.

Krzysztof Chodorowski

Urodzony w 1992 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na dużym ekranie debiutował w 2012 roku rolą Maćka w filmie „Mój Rower” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Szerszej publiczności dał się poznać jako Łukasz Domirski z serialu „Aż Po Sufit” oraz Tomasz Nowak z serialu „Na Wspólnej”. Jego krótkometrażowy film "Masza" - wyświetlany na przeszło dwudziestu festiwalach w Polsce i za granicą m. i.n. na trzech nominujących do Oscara® (HOLLYSHORTS in Los Angeles, ST. LOUIS International Film Festival, INTERFILM Film Festival in Berlin) – miał premierę na Festiwalu „KAMERALNE LATO” w Radomiu w 2020 roku, gdzie zdobył NAGRODĘ PUBLICZNOŚĆI. Stypendysta PISFu w 3ciej sesji 2021 roku na rozwój filmu dokumentalnego o Zbigniewie Liberze. Od 2020 roku pedagog w Studiu Teatralnym przy Teatrze Baza w Warszawie.

Marcelina Szczepaniak

Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, filia we Wrocławiu. Występowała na scenach Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatru ME/ST w Warszawie, Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp., Teatru Formy we Wrocławiu i Teatru Strefa Ciszy w Poznaniu. Współpracowała ze znanymi reżyserami m.in. Krystianem Lupą czy Piotrem Ratajczakiem. Na stałe występuje w Teatrze Piasku Tetiany Galitsyny. Grała w takich produkcjach filmowych jak „Wyrwa” reż. B. Konopka, „Szczęścia chodzą parami” reż. B. Prokopowicz, „Futro z misia” reż. M. Milowicz i K. Anuszewski oraz serialach „Domek na szczęście”, „Stulecie winnych”, „Komisarz Alex”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw” i „Ranczo”. Od 9 lat związana z Teatrem Baza, gdzie prowadzi zajęcia cykliczne z zakresu scen dialogowych, prozy oraz Otwarte Warsztaty Teatralne.

Natalia Sołtysik

reżyserka, filmoznawczyni, instruktorka teatralna. Absolwentka filmoznawstwa UJ w Krakowie, Wydziału Reżyserii Dramatu AT w Warszawie, Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach i Kursu Instruktorów Teatralnych przy Teatrze Ochoty, słuchaczka Trzyletniej Szkoły Aktorskiej pp.Machulskich. Asystowała Robertowi Wilsonowi podczas jego projektu „Akropolis/Symptoms” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (04. 2007). Zadebiutowała w warszawskim Teatrze Współczesnym spektaklem „Szafa”wg Mishimy Yukio (12. 2007). W latach 2008-2019 realizowała w warszawskim Teatrze Ateneum, Teatrze Rozmaitości, Współczesnym w Szczecinie, Współczesnym we Wrocławiu, a także w teatrach w Tarnowie, Olsztynie i Słupsku. Wyreżyserowała dyplomy aktorskie (PWST Kraków, Szkoła Haliny i Jana Machulskich, WSKiMS im. J.Giedroycia). Jej ostatnie prace to „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi” M.Prześlugi (Teatr Współczesny Szczecin, 9. 2019), Skrzywienie kręgosłupa” I. Lausund (Teatr Współczesny, Wrocław, 3.2017), a także realizacja Teatroteki wg. M. Prześlugi „Nie ma” (WFDiF, 11. 2017) Od 2019 prowadzi warsztaty teatralne, realizując projekty z zakresu edukacji kulturalnej m.in. w ramach stypendiów MKiDN oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Autorka projektów: WIELKI WYBUCH!- miniserial internetowy (Instytut Głuchoniemych w Warszawie), NIE MA DRAMATU! (projekt świadomego czytania dramatów dla licealistów/Mobilni w kulturze), THE STROKE OF INSIGHT (Kurs instruktorów teatralnych, Teatr Ochoty) ,współrealizatorka „opowiadaMY” ( Fundacja Młyn i Centrum Wspierania Rodzin). Jest finalistką Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej za 2021. W swoich działaniach inspiruje się metodami pedagogiki teatru i technikami aktorskimi (Meisner, Chubbuck). Współpracuje z Teatrem Ochoty, Akademią Sztuki i Kultury, Actor' Center. Od 2022 roku prowadzi zajęcia aktorskie w Teatrze Baza w Warszawie.

Monika Jarosińska

Aktorka dramatyczna, choreografka i performerka. Absolwentka AST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie tworzy i pracuje w Warszawie. Poza aktorstwem zajmuje się reżyserią i ruchem scenicznym oraz tworzeniem autorskich projektów teatralnych. Pedagożka w Studiu Teatralnym Teatru Baza (2021 - obecnie), finalistka konkursu Papaya Young Directors 2020, autorka projektów performatywnych „id.outlet”, "tsunami", "stamina" (koncept , dramaturgia i choreografia), reżyserka spektaklu dyplomowego WTT Bytom „Stan Zero” oraz czytania performatywnego sztuki Sandry Szwarc „D10S” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, organizatorka serii warsztatów teatralno – ruchowych „ruch ciało obecność” w Płocku. Współpracowała z Teatrem Rozbark w Bytomiu, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Tworzy również reżyserię ruchu i choreografię do spektakli teatralnych, filmów oraz klipów muzycznych.

Mateusz Kwiecień

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Po ukończeniu studiów przeprowadza się do Warszawy, w której zaczyna prace przed mikrofonem (dubbing, audiobooki, nagrania lektorskie). Ma na koncie epizodyczne role w serialach takich jak: W głębi lasu, Na dobre i na złe, Barwy Szczęścia, Stulecie Winnych, Korona królów. Występował na deskach Teatru Narodowego w Warszawie, Klubu Komediowego, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Barakah w Krakowie. Obecnie można go zobaczyć w spektaklu „Legendy Warszawskie” w Teatrze Capitol w Warszawie. Zajęcia z wiersza w Teatrze Baza prowadzi od 2016 roku.

Anna Jarosik

Aktorka teatralna i filmowa. W 2016 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Za rolę Stanisława Mikołajczyka w spektaklu dyplomowym „Niech żyje wojna” w reżyserii Remigiusza Brzyka dostała nagrodę Związku Artystów Scen Polskich, za wybitne stworzenie postaci na 33. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Jest pedagogiem w Akademii Teatralnej w Warszawie, z Teatrem Baza związana jest od 2017 roku. Obecnie gra w Teatrze Kamienica w Warszawie, współpracowała również z Teatrem Polskim w Warszawie i Teatrem Nowym w Poznaniu. Znana z ról w serialach „O mnie się nie martw”, „Pierwsza miłość”, „Na Wspólnej”, „Przyjaciółki”.

Aneta Groszyńska

Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii, skończyła też studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze (AT). W sezonie 2017/2018 była kierownikiem artystycznym w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Reżyserowała spektakle m.in. w Teatrze Starym w Krakowie, Nowym w Łodzi, Bielsku-Białej, Powszechnym w Warszawie, Dramatycznym w Wałbrzychu, Horzycy w Toruniu. Jej spektakle były wielokrotnie pokazywane i nagradzane na ogólnopolskich festiwalach. W swojej pracy porusza często tematy niewygodne, zamiatane pod dywan lub zapomniane. Zamiłowanie do pracy edukacyjnej zawdzięcza uczestnictwu w warsztatach i seminariach, m. in. w Workcenter of Jerzy Grotowski