Wróc do listy

Zimowy Intensywny Kurs Aktorski 2024

Plany na ferie? Teatr!

Zapraszamy na kurs, który zmienia życie. Bo nie jest on tylko dla tych, którzy zastanawiają się nad tym, aby związać swoją drogę z teatrem. To kurs dla wszystkich, którym bliski jest rozwój, ciekawe wyzwania. Dla tych, którzy chcą poznać wyjątkowe osoby i w przyjaznym środowisku oddać się ekspresji artystycznej. Warsztaty dla młodzieży powyżej 16 r.ż. i dla dorosłych. W trakcie tygodnia intensywnej pracy przyjrzymy się następującym elementom pracy aktora:

  • Zadania aktorskie – system Stanisławskiego, teatr realistyczny, teatr psychologiczny
  • Trening fizyczny aktora – ćwiczenia partnerskie, elementy akrobatyki
  • Praca z tekstem – interpretacja przygotowanego tekstu
  • Trening wokalny – praca z głosem, śpiew
  • Przygotowanie etiud

Szczegóły i informacje znajdziecie TUTAJ

AKTUALIZACJA [15.01.2024]

Dzień dobry, 

Przesyłamy aktualizacje informacji o prowadzących.

Z powodów nagłych, osobistych, za Anetę Groszyńską zajęcia poprowadzą: Monika Jarosińska (trening fizyczny aktora), Justyna Jary (trening wokalny aktora). Zajęcia aktorskie, i pracę nad tekstem poprowadzi bez zmian – Tomasz Zadróżny. 

Oto informacje o prowadzących:

Justyna Jary

wokalistka, instruktorka wokalna, autorka muzyki i tekstów. Założycielka zespołu Alegancka Kapela, z którym wydała w 2023 roku płytę Praskie Ballady uznaną za jedną z najlepszych polskich płyt ubiegłego roku. Zdobywczyni dwóch statuetek w plebiscycie Warsaw Tribute (2022)-Warszawski Artysta Roku 2021 oraz Warszawski Przebój Roku 2021. Zwyciężczyni konkursów „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” (2021) i  „Rockowanie. Gramy Maanam.” (2020). Laureatka nagrody Wydawnictwa I.D. Media „Kobieta, która inspiruje 2020”. Od lat aktywnie działa na niezależnej scenie muzycznej i teatralnej. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Liderka zespołu PompaDur, z którym w 2017 roku wydała płytę „Krwawe Ballady” z dawnymi i nowymi balladami podwórzowymi z motywem zbrodni. Występowała na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Angażuje się w szereg projektów kulturalnych i kulturotwórczych (m.in. pomysł i realizacja projektu Warszawskie Ballady Podwórzowe /cykl warsztatów, spotkań śpiewaczych, prac badawczych; 2022/, instruktorka wokalna w Cała Praga Śpiewa i Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy /Staynia/, Poznaj Grochów wczoraj i dziś, zajęcia z piosenki ludowej w Studiu Teatralnym przy Teatrze Baza). Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną‐ autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie). Stypendystka m.st. Warszawy, Zaiksu oraz MKiDN.

Monika Jarosińska

Aktorka dramatyczna, choreografka i performerka. Absolwentka AST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie tworzy i pracuje w Warszawie.

Poza aktorstwem zajmuje się reżyserią i ruchem scenicznym oraz tworzeniem autorskich projektów teatralnych. Pedagożka w Studiu Teatralnym Teatru Baza (2021 – obecnie), finalistka konkursu Papaya Young Directors 2020, autorka projektu „id.outlet” (koncept , dramaturgia i choreografia), reżyserka spektaklu dyplomowego WTT Bytom „Stan Zero” oraz czytania performatywnego sztuki Sandry Szwarc „D10S” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, organizatorka serii warsztatów teatralno – ruchowych „ruch ciało obecność” w Płocku. Współpracowała z Teatrem Rozbark w Bytomiu, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Autorka ruchu scenicznego do spektaklu „Hair short” w reż. Krzysztofa Chodorowskiego w Teatrze Baza. Tworzy również reżyserię ruchu i choreografię do klipów muzycznych. 

Do zobaczenia, 

Tomasz Zadróżny

ZIKA