Plany na ferie? Teatr!
Zapraszamy na kurs, który zmienia życie. Bo nie jest on tylko dla tych, którzy zastanawiają się nad tym, aby związać swoją drogę z teatrem. To kurs dla wszystkich, którym bliski jest rozwój, ciekawe wyzwania. Dla tych, którzy chcą poznać wyjątkowe osoby i w przyjaznym środowisku oddać się ekspresji artystycznej. Warsztaty dla młodzieży powyżej 16 r.ż. i dla dorosłych. W trakcie tygodnia intensywnej pracy przyjrzymy się następującym elementom pracy aktora:
- Zadania aktorskie – system Stanisławskiego, teatr realistyczny, teatr psychologiczny
- Trening fizyczny aktora – ćwiczenia partnerskie, elementy akrobatyki
- Praca z tekstem – interpretacja przygotowanego tekstu
- Trening wokalny – praca z głosem, śpiew
- Przygotowanie etiud
Szczegóły i informacje znajdziecie TUTAJ
AKTUALIZACJA [15.01.2024]
Dzień dobry,
Przesyłamy aktualizacje informacji o prowadzących.
Z powodów nagłych, osobistych, za Anetę Groszyńską zajęcia poprowadzą: Monika Jarosińska (trening fizyczny aktora), Justyna Jary (trening wokalny aktora). Zajęcia aktorskie, i pracę nad tekstem poprowadzi bez zmian – Tomasz Zadróżny.
Oto informacje o prowadzących:
Justyna Jary
wokalistka, instruktorka wokalna, autorka muzyki i tekstów. Założycielka zespołu Alegancka Kapela, z którym wydała w 2023 roku płytę Praskie Ballady uznaną za jedną z najlepszych polskich płyt ubiegłego roku. Zdobywczyni dwóch statuetek w plebiscycie Warsaw Tribute (2022)-Warszawski Artysta Roku 2021 oraz Warszawski Przebój Roku 2021. Zwyciężczyni konkursów „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” (2021) i „Rockowanie. Gramy Maanam.” (2020). Laureatka nagrody Wydawnictwa I.D. Media „Kobieta, która inspiruje 2020”. Od lat aktywnie działa na niezależnej scenie muzycznej i teatralnej. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Liderka zespołu PompaDur, z którym w 2017 roku wydała płytę „Krwawe Ballady” z dawnymi i nowymi balladami podwórzowymi z motywem zbrodni. Występowała na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Angażuje się w szereg projektów kulturalnych i kulturotwórczych (m.in. pomysł i realizacja projektu Warszawskie Ballady Podwórzowe /cykl warsztatów, spotkań śpiewaczych, prac badawczych; 2022/, instruktorka wokalna w Cała Praga Śpiewa i Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy /Staynia/, Poznaj Grochów wczoraj i dziś, zajęcia z piosenki ludowej w Studiu Teatralnym przy Teatrze Baza). Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną‐ autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie). Stypendystka m.st. Warszawy, Zaiksu oraz MKiDN.
Monika Jarosińska
Aktorka dramatyczna, choreografka i performerka. Absolwentka AST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie tworzy i pracuje w Warszawie.
Poza aktorstwem zajmuje się reżyserią i ruchem scenicznym oraz tworzeniem autorskich projektów teatralnych. Pedagożka w Studiu Teatralnym Teatru Baza (2021 – obecnie), finalistka konkursu Papaya Young Directors 2020, autorka projektu „id.outlet” (koncept , dramaturgia i choreografia), reżyserka spektaklu dyplomowego WTT Bytom „Stan Zero” oraz czytania performatywnego sztuki Sandry Szwarc „D10S” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, organizatorka serii warsztatów teatralno – ruchowych „ruch ciało obecność” w Płocku. Współpracowała z Teatrem Rozbark w Bytomiu, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Autorka ruchu scenicznego do spektaklu „Hair short” w reż. Krzysztofa Chodorowskiego w Teatrze Baza. Tworzy również reżyserię ruchu i choreografię do klipów muzycznych.
Do zobaczenia,
Tomasz Zadróżny
ZIKA