Wróc do listy

Dobry człowiek z Seczuanu

Reżyseria: Tomasz Zadróżny

przekład:

Premiera

Obsada

„Dobry człowiek z Seczuanu” to historia, która rozgrywa się w małym miasteczku, gdzie za sprawą niecodziennego spotkania, los głównej bohaterki Szen Te odmienia się diametralnie. Czy dziewczyna pozostanie wierna sobie, czy pieniądze i chciwość mieszkańców Seczuanu sprawią, że przejdzie na ciemną stronę? Przed widzem autorki i autorzy spektaklu stawiają nurtujące pytanie: czy we współczesnym świecie da się być jeszcze dobrym człowiekiem i co to tak naprawdę znaczy?

„Zaprosiłem studentów do pracy nad Brechtem, wierząc że wyzwania zarówno formalne jak i treść sztuki staną się dla nas twórczą i pożyteczną podróżą. Tekst Brechta brzmi dzisiaj bardzo aktualnie. Sam czuję dziś jakiś rodzaj wykolejania się świata. W obliczu wojen, rozmaitych kryzysów, narasta w nas rodzaj bezradności, osamotnienia, zagubienia. I tu pojawia się w naszym spektaklu Bóg. Poszukuje on dobrego człowieka w tym ciemnym świecie. Zapraszamy do obejrzenia tej współczesnej przypowieści.” mówi reżyser i założyciel Teatru Baza, Tomasz Zadróżny. 

WSTĘP WOLNY

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

W trakcie wydarzenia będziemy wykonywać dokumentację fotograficzną, która zostanie wykorzystana do celów promocyjnych i weryfikacji odbytych wydarzeń.

Muzyka – Magdalena  Bobowik 

Ruch sceniczny – Monika Jarosińska